Chciałbyś zostać instruktorem snowboardu?

instruktor snowboardu Obozy zimowe są znakomitą okazją do uzyskania oficjalnych stopni szkoleniowych SITS PZS. Jest to możliwe za sprawą Green Way prowadzącej zajęcia z egzaminami dla konkretnych stopni na instruktora snowboardu. Posiadając certyfikat określonego stopnia ma się dowód, że posiada się wystarczające umiejętności jazdy do starania się o licencję instruktora snowboardu. W czasie obozu można uzyskać następujące stopnie:

I stopień

Pierwszy stopień można traktować jeszcze jako ukoronowanie jazdy amatorskiej, ponieważ otrzymuje się go za zaledwie podstawowe obycie ze snowboardem i środowiskiem tego sportu. Można go uzyskać, jeśli potrafi się wykonywać kilka podstawowych ewolucji w snowparku, których wiele osób uczy się zupełnie samodzielnie, a do tego trzeba też wylegitymować się umiejętnością swobodnej jazdy na stoku technikami opisanymi w odpowiednich dokumentach. Egzamin też nie należy do najtrudniejszych, ponieważ uzyskanie na nim 50% punktów w zupełności wystarcza do jego zaliczenia. Każda osoba jeżdżąca według swojego mniemania dobrze, może zapoznać się z prawidłową techniką i podejść do egzaminu.

II stopień

II stopień to już nie przelewki, ponieważ wymagane są umiejętności, których nie każdy się kiedykolwiek nauczy. Trzeba sobie radzić z formami terenowymi i mieć opanowane trudniejsze techniki jazdy. Poważnie traktowany jest także freestyle. Skoki z grabami i Swiftami muszą być opanowane. Sam egzamin nie jest zabójczy, ale trzeba uzyskać na nim 60% maksymalnej oceny, by go zaliczyć i przejść dalej.

III stopień

Najwyższy stopień sprawności technicznej oznacza bardzo zaawansowane umiejętności, które są wystarczające do zostania Instruktorem Snowboardu, a właściwie do rozpoczęcia kursu kończącego się otrzymaniem odpowiedniej licencji. Uzyskanie tego stopnia sprawności warunkowane jest wykonaniem wszystkich ewolucji i technik opisanych w wytycznych związku snowboardowego jako zaawansowanych. Dotyczy to także wszystkich ewolucji wykonywanych w snowparku. Sam egzamin jest także bardzo wymagający, ponieważ wymagane jest zyskanie wyniku na poziomie co najmniej 70% maksymalnej liczby punktów. Jest to naprawdę poważne wyzwanie nawet dla bardzo doświadczonych snowboardzistów.

 

Zobacz także

Krótka charakterystyka kursów instruktorskich

W ciągu ostatnich lat z łatwością można zaobserwować znaczny wzrost popularności oraz zainteresowania...

Czytaj dalej

Zarabianie i śnieżna zabawa w jednym

Praca jest bardzo ważna. Nie musi jednak być przygnębiająca. Wystarczy tylko, że jesteś fanem śnieżnego...

Czytaj dalej