Komisja Szkolenia i zmiany w egzaminach dla instruktorów snowboardu

kurs na instruktora snowboardu Choć Komisja Szkolenia działa przy Polskim Związku Snowboardu już od czterech sezonów, ciągle jeszcze niewielu amatorów jazdy na desce zdaje sobie z tego sprawę. Okazuje się jednak, że mamy do czynienia z wiadomością, którą warto rozpropagować, najważniejszym celem Komisji Szkolenia jest bowiem kształcenie chętnych, którzy staną się częścią profesjonalnej kadry instruktorskiej. Okazuje się zresztą, że relatywnie krótki czas, jaki upłynął od momentu jej utworzenia wcale nie przyczynił się do tego, że działania komisji są jedynie symboliczne. Przeciwnie, już teraz można mówić o oryginalnym systemie szkolenia wypracowanym przez jej członków, wiele wskazuje przy tym na to, że jest to system, który zmierza w dobrym kierunku. Wśród zmian, jakie dokonały się w tym czasie wypada wymienić między innymi stworzenie systematyki ewolucji i techniki jazdy na snowboardzie. Dzięki pracom komisji możliwe stało się również opracowanie hierarchii stopni instruktorskich, a także programów obozów i szkoleń.

Dzięki temu wyszkolenie pierwszych grup profesjonalistów nie było problemem, szkolenia obejmowały przy tym nie tylko demonstratorów, ale również pomocników instruktora i samych instruktorów. Dzięki pracom Komisji Szkolenia można cieszyć się również z istnienia Licencjonowanych Szkół Snowboardu organizujących kursy pozwalające na uzyskanie stopni przyznawanych przez PZS. Jest to odpowiedź na formułowane już od dawna oczekiwania kursantów zwracających uwagę na to, że brak wartościowych informacji na temat tego, gdzie się szkolić.

jak zostać instruktorem snowboardu Sam system szkolenia opiera się na systematyce ewolucji snowboardowych, co zwiększa jego przejrzystość i przyczynia się do tego, że osoby zainteresowane kursem są w stanie określić swoje własne miejsce w hierarchii. Eliminuje to również ryzyko prowadzenia kursów prze instruktorów, których umiejętności uzasadniają nadanie im co najwyżej rangi demonstratorów. Przyznawane na kursach stopnie sprawności stanowią potwierdzenie tego, na jakim poziomie znajduje się umiejętność jazdy na desce snowboardowej. Co ważne, posiadanie odpowiedniego stopnia sprawności jest konieczne wówczas, gdy osoba zainteresowana decyduje się na udział w kursie. Bez potwierdzenia, że kursant opanował określone zasady, nie ma możliwości zakwalifikowania go na kurs, którego podstawowym celem jest nadanie przepustki do uczenia innych. Może to wydłużyć ścieżkę kariery i skomplikować zadanie osobom, które marzą o stanowisku instruktora snowboardu, działanie takie wydaje się jednak znajdować uzasadnienie, gdy weźmie się pod uwagę bezpieczeństwo początkujących. Ci ostatni chcą mieć szansę na nabywanie rzeczywistych umiejętności, a to nie jest możliwe, jeśli sam instruktor ich nie posiada.

 

Zobacz także

Krótka charakterystyka kursów instruktorskich

W ciągu ostatnich lat z łatwością można zaobserwować znaczny wzrost popularności oraz zainteresowania...

Czytaj dalej

Zarabianie i śnieżna zabawa w jednym

Praca jest bardzo ważna. Nie musi jednak być przygnębiająca. Wystarczy tylko, że jesteś fanem śnieżnego...

Czytaj dalej