Zarabianie i śnieżna zabawa w jednym

zarobki instruktora narciarstwa Praca jest bardzo ważna. Nie musi jednak być przygnębiająca. Wystarczy tylko, że jesteś fanem śnieżnego szaleństwa, a masz szansę pracować, jako instruktor narciarski. Chcieć to móc Jeśli chcesz zdobyć kwalifikacje na nauczyciela narciarstwa musisz być zarówno cierpliwy jak i wytrwały, ponieważ nie polega to tylko na spędzaniu mnóstwa czasu na śniegu. Czekaja Cię długie wykłady a także zawody, w których musisz pokazać zwinność i szybkość. Włożona praca jednak się opłaca, ponieważ po otrzymaniu legitymacji oraz odznaki masz możliwość kształcić w tym kierunku kolejnych chętnych. Co więcej możesz to robić nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami. Ponieważ taka praca nie należy do nudnych i monotonnych zajęć, dużo młodych ludzi w wieku 17-20 lat decyduje się na zrobienie kursu. Jest to świetny pomysł, aby w czasie sezonu zarobić nieco pieniędzy. Pomocnik instruktora nie zarabia jednak jak sam instruktor, który może żądać 50 zł za godzinę. Trzeba jednak pamiętać, że liczy się doświadczenie oraz stopień instruktorski.

Odpowiednia szkoła

Kurs możesz zrobić w Polskim Związku Narciarskim. Masz możliwość uzyskać nie tylko licencję A+B, która pozwala na prowadzenie podstawowych szkoleń oraz szkolenia przyszłych instruktorów PZN, ale także A która upoważnia do organizacji podstawowego szkolenia. Z licencją A+B mamy około 40 szkół, więc jest w czym wybierać. Można także uzyskać tytuł demonstratora szkolnego Polskiego Związku Narciarskiego. Jak sama nazwa mówi trzeba go jednak zrobić w wieku od 12 do 15 lat. Taki kurs obejmie zarówno naukę na śniegu jak i lekcje w salach wykładowych, a całe szkolenie trwa tydzień. Zakańcza je zdany pozytywnie egzamin. Szczęśliwy delikwent otrzymuje odznakę oraz legitymację. Końcowe kwalifikacje Kurs kwalifikacyjny można zacząć już po skończeniu 16 roku życia. Cały taki kurs twa siedem dni a jego cena to od 300-400 zł.

Przyszli instruktorzy ćwiczą ewolucje kątowe, śmig, jazdę w terenie i inne, więc podchodząc do takiego przedsięwzięcia trzeba pewne rzeczy o nartach wiedzieć. Kursanci uczestniczą także w wykładach. Cena jest znakomita biorąc pod uwagę pracę pod okiem doświadczonych nauczycieli-mówi Jacek Żaba. Aby zakończyć całe szkolenie poprzez zdobycie indeksu z dwoma wpisami czeka jeszcze trochę niespodzianek. Pierwszy wpis uzyskuje się po pozytywnym zaliczeniu egzaminów wewnątrzszkolnych a, drugi po uzyskaniu na zawodach pod nadzorem Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa od 6 do 10 pkt. Trzeba jednak mieć dobry czas podczas wykonywania slalomu giganta.

 

Zobacz także

Krótka charakterystyka kursów instruktorskich

W ciągu ostatnich lat z łatwością można zaobserwować znaczny wzrost popularności oraz zainteresowania...

Czytaj dalej

Zarabianie i śnieżna zabawa w jednym

Praca jest bardzo ważna. Nie musi jednak być przygnębiająca. Wystarczy tylko, że jesteś fanem śnieżnego...

Czytaj dalej